Aktuality


PEČUJEME O SVÉ ZDRAVÍ

 

V projektovém týdnu, věnovanému Světovému Dni zdraví (7. duben), navštívili žáci VII. B Nemocnici s poliklinikou a Zdravotnickou záchrannou službu Moravskoslezského kraje v Orlové. Prevence, péče o zdraví, ale také možné následky nemocí, úrazů a nehod, byly hlavními tématy celého týdne. Žáci si prošli prostory nemocnice od rehabilitačního oddělení v suterénu, přes lékárnu, po ambulance odborných a praktických lékařů ve všech patrech.

Největším zážitkem však byla pro naše žáky prohlídka záchranného vozu a výstražný maják.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat sestrám na rehabilitačním oddělení za sladkosti pro děti a zaměstnancům záchranné služby za milé přijetí a hezký výklad s názornou ukázkou.

 

Dne 8. 4. 2018     

Zapsala Mgr. Ivana Valčáková

 

 

pecujeme-o-sve-zdravi.docxVelikonoční výstava

Dne 26. 3. - 29. 3. 2018 se konala v DKM Orlová Velikonoční výstava.Součástí výstavy byla soutěž "O nejkrásnější symbol jara", které se zúčastnily základní a mateřské školy v Orlové.Do soutěže rovněž přispěly svými výtvarnými a rukodělnými pracemi i naše děti.V dětské kategorii získali 1. místo zajíčci z ponožek, které vytvořili žáci z naší školní družiny. Tímto bychom jim chtěly poděkovat za jejich snahu a píli při tvorbě velikonočních zajíčků.

 Vychovatelky Marcela Šokalová a Martina Flešková

 

 Pomáhat a chránit 158

Ve čtvrtek 12. dubna měli žáci speciálních tříd jedinečnou možnost navštívit Obvodní oddělení Policie ČR v Orlové, kde se mohli na vlastní oči seznámit s náročnou prací policistů. Pro naše žáky bylo obrovským zážitkem moci si zblízka osahat člena pořádkové jednotky, potěžkat si a prohlédnout policejní zbraně, neprůstřelnou vestu a dokonce možnost navštívit celu předběžného zadržení. Děkujeme všem za hluboké zážitky a vstřícný přístup k našim žákům.

 Mgr. Radka Kamýčková

 

 

 

         Divadelní představení

V úterý 20. 3. 2018 byli žáci přípravné, první, druhé a třetí třídy shlédnout divadelní představení „Malá čarodějnice“, kterou znají spíše v animované podobě. Divadelní pohádka se všem moc líbila. Na chvíli jsme se přenesli do světa kouzel a fandili jsme malé čarodějnici, aby se jí podařilo složit těžkou zkoušku, ve které prokázala své kouzelnické schopnosti. Se vším jí pomáhal její kamarád - mluvící havran Abraxas.

Zapsala: Balonová SoňaDen vody ve II. A

Ve čtvrtek 22. 3. jsme si připomněli Světový den vody. Třídní projekt byl zpracován pro předměty prvouka, český jazyk a výtvarná výchova. To, že pro život na Zemi je voda nezbytná, nebylo pro druháky a třeťáky nic nového.

Zaměřili jsme se hlavně na poznávání přírody – koloběh vody, ochranu životního prostředí, skupenství vody.

Žáci plnili různé úkoly formou soutěží a her, vyplňovali pracovní list.

Na závěr projektu zpracovali jednoduchou myšlenkovou mapu.

 

Tř. uč.  Mgr. Jana Gvuzdová

 

 Velikonoční tvoření ve Spirále

velikonocni-tvoreni.docx

Tvořivé dopoledne s velikonoční atmosférou prožili dne 20. 3. žáci VII. B. ve Spirále. Krátkým příběhem, který jim přiblížil zvyky a tradice SVÁTKŮ JARA, básněmi a písničkami byli žáci namotivováni k tvorbě. Všem se vajíčka, slepice i zajíčci z papíru moc povedli.

  Mgr. Ivana Valčáková

 

   

         Vitamínový den

Vitamínový den pro děti ze ZŠ Jarní 400

Ve čtvrtek 15. 3. se na naší škole konal  „Vitamínový den“ jako doprovodný program projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Obsahem prezentace pro děti bylo krátké poučení o správných stravovacích návycích,  praktické ukázky lisování ovocných a zeleninových šťáv a jejich ochutnávka. Žáci si také pochutnali na nejrůznějších kouscích ovoce a zeleniny a okusili RAW stravu ve formě zdravého mlsání.

Děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Zdravé RAW mlsání

1 hrnek rozmixovaných slunečnicových semínek

1 hrnek rozmixovaných rozinek

Vše smícháme, vyválíme plát a vykrajujeme tvary, které stačí jen nechat zaschnout.

Můžeme posypat kokosem nebo tvořit kuličky, do kterých zabalíme např. mandli.

Mgr. Jana Gvuzdová

 

     Návštěva Těšínského muzea a soutěž o Orlové

V pátek 9. 3. se žáci   II. A vydali na návštěvu Těšínského muzea, které nově sídlí v prostorách obchodní akademie. Návštěva muzea byla v rámci přípravy třeťáků na soutěž o historii i současnosti Orlové. Druháci se dozvěděli nové informace, třeťáci si měli možnost prohloubit znalosti o našem městě a hravou formou si zopakovat nabyté poznatky ze školy.

Celý program byl velmi hezký a už se těšíme na další návštěvu muzea.

    

 

13. 3. se pak konala vědomostní soutěž o Orlové. Naši školu reprezentovala Sára Kančiová.

Všichni soutěžící získali „Účastnický list“, knihu o Orlové a další pěkné ceny.

Soutěži byli přítomni a ocenění předávali starosta města Ing. Tomáš Kuča a ředitel Těšínského muzea PeadDr. Zbyšek Ondřeka.Knihovna 8. 3.

8.března,

Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna, Já ( Lisa) a My – děti ze 4.A , jsme strávili pěkný čas v městské knihovně nejen se sebou, ale i s dalšími dětskými hrdiny spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Povídání o spisovatelce i další praktické úkoly se nám velmi líbily a obohatily náš obzor.

Na další setkání v knihovně se těšíme.

Žáci 4.A s třídní učitelkouPřekvapení k Mezinárodnímu dni žen

Kolektiv pedagogických pracovnic děkuje za velmi milé překvapení k Mezinárodnímu dni žen. Žák Alex Skýba ze VI.A třídy věnoval každé z nás pěknou kytičku, a tímto nám udělal nesmírnou radost.SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu SNĚHULÁCI PRO AFRIKU. Žáci 1.-5. tříd postavili 5 sněhuláků, a tím přispěli 250 Kč na tento projekt. Za získané peníze se kupují jízdní kola pro děti v Africe, které bydlí daleko od školy. Také se nakupují pomůcky pro výuku v těchto školách.

 

Pavla Marečková

       Karneval

Šašek, voják, princezna,

každý z nás to dobře zná.

Dnes nám bylo ve škole hej,

protože jsme měli v tělocvičně rej.

Kdopak by se medvěda bál?

Vždyť to byl jen karneval.

Ve středu 28. 2. měli  žáci ze speciálních tříd zábavné dopoledne. Nastrojení do krásných masek si užili báječnou karnevalovou zábavu, která se moc se vyvedla. Už se zase těšíme na příští rok!

 

Mgr. Radka Kamýčková

 

 

     

 

                Poděkování panu Šarochovi.

Nebývá obvyklé, aby se žáci druhého stupně ZŠ těšili na besedu s preventivní tematikou. V případě přednášek Mgr. Václava Šarocha je to jiné. Pan Šaroch má v práci s dětmi velké zkušenosti, rozumí jim, dokáže pomoci a poradit, umí s dětmi navázat kontakt tak, aby mu rozuměly, aby se nebály svěřit se a pohovořit o tom, co je trápí nebo s čím si nevědí rady. Děti pana Šarocha opravdu poslouchají, ptají se, diskutují.
V takovém duchu proběhla 1.3.2018 další beseda na ZŠ Jarní 400 ( pracoviště Slezská 200 ). Témata se týkala prevence kriminality, kouření a alkoholismu.
Panu Šarochovi velmi děkujeme za spolupráci a těšíme se na jeho další návštěvu.
Mgr.Marie Šnokhousová, ŠMPRecitační soutěž – školní kolo 2018

V pondělí 26. 2. 2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo 15 žáků. Soutěž probíhala ve třech kategoriích.

Umístění žáků v 1. kategorii:

Jedná se o žáky přípravné a první třídy. Všichni vystupující obdrželi drobnou cenu a diplom za účast ve školním kole - Pohlodková Aneta, Sivák Kristián, Frühaufová Sara, Kováč Jarek Matyáš.

Ve 2. kategorii:

  1. místo – Ondrůšová Vendula (2. třída)

  2. místo – Kančiová Sára (3. třída)

  3. místo – Kallo Kristián (2. třída)

Ve 3. kategorii:

  1. místo – Turková Veronika (4. třída)

  2. místo – Žiga Bryan (4. třída)

  3. místo - Daniš Kristián (5. třída)

Do městského kola, které se bude konat 6. 3. 2018 v DDMO postupují Ondrůšová Vendula, Kančiová Sára, Turková Veronika, Žiga Bryan.

Všem žákům, kteří se zúčastnili, děkujeme a postupujícím budeme držet pěsti.

 

Zapsala: Balonová Soňa

  

 

           1. A Třídní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 22. 2. 2018 proběhla v naší třídě recitační soutěž.  Žáci se na soutěž moc těšili a s chutí se učili nové básničky.  Všichni se snažili a předvedli krásné výkony. Pro porotu bylo obtížné vybrat vítěze, kteří postupují do školního kola.

Zapsala: Balonová Soňa

 

      Pěkný pátek ve škole

V pátek 23.února proběhlo ve 4.A třídní kolo recitační soutěže.
Reprezentovat třídu ve školním kole bude Veronika Turková, Bryan Žiga a Vanesa Luková.
Ve tvořivé práci jsme pokračovali i nadále při vytváření indiánských masek.
Práce se dětem tuze vydařily a těší se na další umělecký den.
Děti 4.A s třídní učitelkou

 

      ZIMNÍ RADOVÁNKY VE SPIRÁLE

Radovánky se sněhem, na který jsme dlouho čekali, prožili žáci VI.B a VII.B při své pravidelné návštěvě klubu Kudy kam ve Spirále. Nejdřív si vyzkoušeli stavbu sněhuláka a pak se s radostí pustili do sjíždění blízkého kopečku. Každý si zkusil jízdu na saních, bobech nebo lopatě. Někteří to zvládli samostatně, jiní s pomocí, ale radost byla u všech stejná. Konečně pravá zima!

Mgr. Jana Raszková

                                                                                           

   Canisterapie

Žáci ZŠ speciální se přivítali s pejsky Lobym a Justou. Překvapením pro ně bylo seznámení s dalším terapeutickým pejskem Dalinkou a kocourem Mikešem. Žáci polohovali, česali Justu, mazlili se s Dalinkou i kocourem Mikešem. Odvážnější si zkoušeli povely a rozdávali pejskům piškoty za odměnu.

Setkání bylo milé a už se těšíme na další.

Mgr. Iveta Koštialiková

 

 Čtenářský klub

Od měsíce ledna byl na naší škole zahájen čtenářský klub pro žáky 1. a 2. třídy. Scházíme se pravidelně každou středu po vyučování. Žáci se v tomto klubu hravou formou seznamují s dětskými knížkami, učí se sdílet své prožitky. Posláním klubu je rozvíjet u žáků čtenářskou gramotnost, probudit v nich zájem a radost z četby, aby ji dokázali zúročit v dalším životě.

Zapsala: Balonová SoňaVánoční besídka v 1. A

V úterý 19. 12. 2017 proběhla v naší třídě vánoční besídka pro rodiče a další rodinné příslušníky, kteří se přišli podívat, co vše si pro ně jejich prvňáčci připravili. Děti se moc snažily a celý program se jim velmi vydařil. Všichni se zaposlouchali do krásných zimních a vánočních písní a básniček. Také se žáci pochlubili, co se už naučili v anglickém jazyce a zazpívali jednu anglickou píseň. Celou besídku zakončili předáním vyrobeného dárečku rodičům.

Přeji všem kouzelné Vánoce a dětem splnění všech jejich přání.

Balonová SoňaNa návštěvě v Přírodovědném oddělení DDM v Orlové

Ve čtvrtek 30. 11. žáci IV.B a VII.B navštívili Přírodovědné oddělení v DDM. Měli zde možnost zblízka pozorovat některá zvířata z třídy bezobratlých, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Exkurze byla pro žáky velmi poučná a všem se moc líbila.

 

Mgr. Radka Kamýčková

        Vánoční pětiboj

Dne 19. 12. 2017 proběhla v tělocvičně naší školy sportovní soutěž s názvem "Vánoční pětiboj". Žáci ze tříd II. B a III. B pod vedením p. uč. Jámborové a Sebroňové, p asistentek Fleškové a Grygárkové, soutěžili celkem v 5 disciplínách:

1. Hod míčkem na dálku

2. Hod míčkem na cíl

3. Běh na 50 m.

4. Vytrvalostní běh

5. Skok do dálky

Dětem se soutěž velmi líbila. S nadšením se zapojily do všech činností. Za nejlepší výkony děti dostaly sladké odměny a diplom.

 

 Pečení cukroví VII.B a IX.B

K Vánocům patří pečení cukroví, vždy se na společné tvoření z těsta těšíme. Práce šla dětem pěkně od ruky a za chvíli po škole vonělo čerstvě napečené cukroví.

     

                                                                                                                                                       Vánoční besídka ve II. A

Ve středu 13. 12. 2017 jsme se sešli s rodiči, sourozenci a babičkami na vánoční besídce. Děti předvedly rodičům připravený program složený z básniček, písniček a tanečků. I když se občas projevila malá nervozita, bylo to skvělé. Na závěr svého vystoupení předaly děti svým rodičům připravené dárečky - podkovičky a vánoční přáníčka.

Společná besídka u stromečku se nám vydařila.                                            Tř. uč.  Mgr. Jana Gvuzdová

 

       Bavíme se navzájem


Žáci ZŠS byli pozváni na další ročník společné akce v DDM Bavíme se navzájem, který proběhl 8.12.2017. Děti se velmi pečlivě připravovaly a těšily se, až předvedou, co nového se naučily. Pohybové vystoupení všech tříd bylo velmi milé a přispělo k předvánoční pohodě. Odměnou za snahu byl mikulášský balíček pro všechny děti ZŠS.
Velmi děkujeme za pozvání i sladkosti, tleskáme dětem ze zájmových tanečních kroužků DDM a těšíme se zase za rok na další setkání.

M.Šnokhousová

                             5. PROSINCE přišel za dětmi do ZŠ Mikuláš s čertem

                                                              Na návštěvě v Přírodovědném oddělení DDM v Orlové

Ve čtvrtek 30. 11. žáci IV.B a VII.B navštívili Přírodovědné oddělení v DDM. Měli zde možnost zblízka pozorovat některá zvířata z třídy bezobratlých, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Exkurze byla pro žáky velmi poučná a všem se moc líbila.

Mgr. Radka Kamýčková

            

 1. A Navštívili nás Mikuláš s čertem

Dne 5. 12. 2017 zavítali do školy Mikuláš s čertem. Navštívili i naši třídu, ve které je čekali natěšení, ale také trochu vystrašení prvňáčci a děti z přípravné třídy. Přednesli jsme společně báseň, kterou se žáci pro Mikuláše naučili. Velkým zážitkem pro děti byl čertík, který zahrál na klavír, Mikuláš u toho tancoval a všichni jsme spolu zpívali známé písničky. Samozřejmě nechyběla sladká odměna pro všechny.

Zapsala: Balonová Soňa

     Podzim v naší škole

Radost máme – radost dáme, vždycky jenom s úsměvem.

Navštívili jsme knihovnu, měli jsme sportovní dopoledne, přírodovědnou vycházku, pekli jsme martinovské rohlíky………………stále něco tvoříme.

Žáci 4.A, 5.A a paní učitelky

FotogalerieŠťastné a veselé

Šťastné a veselé

Na nebi létají v podvečer andělé,

Pod bílou peřinou spí celá zem.

Šťastné a veselé Vánoce přejeme všem!

Kolektiv učitelů a dětí ZŠ Jarní

FotogalerieZáložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů

Hodnocení 8. ročníku česko-slovenského projektu

Záložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů

Hodnocení

Diplom„Zdravá 5“ v 1. A

Pět úkolů zvládám hravě,

už vím, jak jíst zdravě.

 

Dne 28. 11. 2017 nás navštívila paní lektorka z nadačního fondu Albert, která nám zprostředkovala výukový program „Zdravá 5“. Velmi zajímavým a poutavým způsobem seznamovala děti se zdravými způsoby stravování. Žáci si zasoutěžili, plnili úkoly, poznávali a ochutnávali různé druhy ovoce a zeleniny.

Zpracovala: Balonová Soňa

 

        Sponzorský dar

            

Finanční příspěvek ArceloruMittal pro školu

  ZŠ Jarní 400 v Orlové-Porubě získala pro své žáky speciálních tříd zajímavou a zábavnou pomůcku – Albi Elektronické tužky s doprovodnými vzdělávacími knihami. Nákup knih sponzorovala ocelářská firma. V rámci ZAME grantu přispěla na projekt“ Hrej si a poznávej svět kolem nás“. Za tuto pomoc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr.Jana Raszková

      

 1. A Projektová výuka – finanční gramotnost (24. 11. 2017)

Projektové vyučování bylo zaměřeno na rozvoj finanční gramotnosti žáků. Cílem bylo seznámit žáky s novými pojmy, a tím rozšířit jejich slovní zásobu – např. finance, peníze, měna, bankovka, mince, hospodaření s penězi, šetření. Vyučování žáky moc bavilo. Zábavnou formou se dověděli spoustu důležitých informací běžného každodenního života, vyplňovali pracovní listy, prováděli spravedlivé dělení a určování počtů. V závěru jsme si povídali o důležitosti hospodaření a šetření. Na tabuli jsme do naší pomyslné pokladničky ve tvaru prasátka zakreslovali mince, a poté každý žák nakreslil na tabuli obrázek svého přání, na co by si chtěl peníze ušetřit.

 

Zapsala: Balonová Soňa

        Výstava spolkové a klubové činnosti

Výstava spolkové a klubové činnosti

 Dne 3. 11. 2017 se žáci první třídy zúčastnili výstavy spolkových a klubových činností

v DKMO. Akce byla velmi pěkně připravena. Žáci viděli mnoho zajímavých věcí, květin, zvířátek. Také si mohli zasoutěžit, vlastnoručně vyrobit andílka, zahrát hry a zakoupit některé z výrobků. Poslechli jsme si krátkou přednášku o základech zdravovědy. Načerpali jsme inspiraci pro naše tvoření.

 Zapsala: Soňa Balonová

    

 Změna mailové adresy

Z důvodu změny poskytovatele internetu měníme od data 01.12.2017 e-adresu - zsjarniorlova@seznam.cz

Do tohoto data jsou souběžně obě adresy aktivní.

Věřím, že změna nepřinese žádné zásadní problémy.    Mgr. Věra Vrlíková

 Halloween

 

Ve středu 25. 10. si všechny speciální třídy užily báječnou halloweenskou párty. Tělocvična byla plná čarodějnic, čarodějů, duchů, strašidel a dalších přízraků. Tančili, rejdili, až se škola otřásala….

 

             Halloweenské vaření u autíků

            Všichni jsme se zapojili a všichni jsme si pošmákli…Autistická třída

Naše škola, hezká škola, rádi do ní chodíme, nejdříve si zazpíváme a potom se učíme…

Mgr. Radka Kamýčková

       

 Dračí Spirála

V úterý 17.10.prožila 6.B a 7.B den s pouštěním draků při své pravidelné návštěvě klubu Kudy kam. Nejdříve jsme si draky společně skládali, lepili, malovali, zdobili a pak jsme se těšili na hřiště a zahradu Spirály. Počasí nám přálo a tak si každý mohl užít běh se svým dráčkem. Následovala dračí překážková dráha. Všichni měli radost ze svých výrobků. Nyní je mají žácivystavené na chodbě školy.

Mgr.Jana Raszková

       Canisterapie

Žáci ZŠ speciální se po prázdninách přivítali s pejsky Lobym a Justou. Pro některé žáky to byl první kontakt s živým zvířetem.

Setkání bylo milé a už se těšíme na další.

Mgr. Iveta Koštialiková

    Gospel na Jarní 400

V říjnu probíhal v Orlové mezinárodní gospelový workshop. 16. 10. navštívili školu zahraniční účastníci workshopu. Byl to především anglický gospelový sbormistr Dave Daniel a dánská zpěvačka Liza Littau.

Svým pěveckým vystoupením potěšili žáky naší školy. Byl to úžasný zážitek.

 Zapsala Mgr. Jana Gvuzdová

 

        ArcelorMittal pomáhá dětem

Chtěli bychom touto cestou poděkovat ocelářské firmě za finanční dar, který poskytla naší škole v rámci ZAMEgrantu. Pro speciální třídy ZŠ Jarní 400 požádal zaměstnanec ArceloruMittal o finanční příspěvek na projekt „Hrej si a poznávej svět kolem nás“. První poznávací akci z darovaných peněz jsme uskutečnili 11. 10. 2017 a to výlet autobusem do Hlučína na Dětský ranč. Handicapovaní žáci (V.B,VI.B,VII.B,VIII.B,IX.B) měli možnost poznat zblízka život koní, prohlédli si dětskou ZOO, krmili domácí a hospodářská zvířata, zažili jízdu na koni a nakonec vyzkoušeli zajímavé průlezky a hrací prvky na rozsáhlé zahradě místního ranče.

Za kolektiv speciálních tříd Mgr. Jana Raszková

 FotogalerieVýuka v přírodě II. A – žáci 2. A 3. ročníku    

Podzim je prima, když neprší, svítí sluníčko a příroda je krásně barevná. 

Ve středu 4. 10. jsme využili hezkého počasí a vypravili se na podzimní vycházku. Děti jsme poučily o správném chování, zkontrolovaly vhodnou obuv a oblečení. Na začátku a konci celé skupiny měly děti reflexní vestičky pro bezpečnost.

Cestou žáci poznávali dopravní značky, ale hlavně si nacvičili bezpečné přecházení silnice.

Učili jsme se rozpoznávat plody a listy stromů, všímali si změn v podzimní krajině a povídali si o ochraně přírody.  Využili jsme poznatky z prvouky. Děti plnily různé praktické i vědomostní úkoly.

 

zapsala tř. uč.  Mgr. Jana Gvuzdová

     Záložka do knihy spojuje školy

V letošním školním roce 2017/2018 se naše škola opět přihlásila do česko-slovenského projektu Záložka do školy spojuje školy. Žáci vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu Knihy vyprávějí příběhy. Vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy. Cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami, podpora čtenářství.

Naší škole byla přidělena Základná škola Štefana Závodníka, Pružina, SR.

 

Obec Pružina sa nachádza v Trenčianskom kraji, v okrese Považská Bystrica. Situovaná je v prírodnom prostredí severnej časti Strážovských vrchov v Pružinskej doline.

Škola je spádovou školou pre celú Pružinskú dolinu a navštevuje ju  263 detí, ktoré dochádzajú aj zo 6 okolitých dedín: Ďurďové, Podskalie, Tŕstie, Horný Lieskov, Dolný Lieskov a Slopná. Viac tu: http://pruzinazs.webnode.sk/o-nas/ŽÁCI ZŠ SPECIÁLNÍ ZAHÁJILI AKTIVITY V KLUBU „KUDY KAM“ VE SPIRÁLE

Pro všechny děti 6. a 7. B., bylo setkání po prázdninách ve Spirále hezkým zážitkem. Seznámily se s novými pomůckami, sportovním náčiním i hravými atrakcemi.

Některé z nich byly ve Spirále poprvé a moc se jim tam líbilo. V tomto prostředí získávají děti zábavnou a nenásilnou formou spoustu informací, prožitků i vědomosti, rozvíjí své pohybové a manuální dovednosti a to jiným způsobem, než ve škole.

Téma pracovních činností bylo nyní velice příhodné: „Houby v lese“. Děti viděly skutečné hříbky, které se staly modelem pro jejich tvorbu.

 Ivana Valčáková a Jana Raszková

     Je to i tvůj příběh - podpora zdravého pohybu

Dne 26. 9. jsme v rámci projektu SZÚ „Je to i tvůj příběh - podpora zdravého pohybu“ uspořádali soutěže v pohybové aktivitě. Protože nám počasí nepřálo, sportovní hry se konaly v tělocvičně.  Soupeřila mezi sebou smíšená družstva z 1., 2. a 3. třídy. Všichni zúčastnění byli odměněni drobnými dárky.

Děti byly sportovními činnostmi nadšené. Akce se všem líbila.

           Preventivní program NEKUŘÁTKA,

Preventivní program NEKUŘÁTKA, který proběhl v měsíci červnu byl zaměřený na prevenci závislosti na cigaretách, odmítání nabízené cigarety, vysvětlení pojmů, ukázku působení nikotinu na zdraví člověka, diskuzi o zdravém životním stylu.

Žáci byli motivováni pohádkou O veverce Věrce.

V řízeném rozhovoru se dozvěděli, co je kouření, proč lidé kouří, jak vzniká závislost, podle čeho se pozná kuřák, jaká jsou rizika kouření, kolik stojí tento zlozvyk, kde se nesmí kouřit, co je pasivní kouření.

Následně vyplnili pracovní list o zdravém životním stylu, shlédli krátké videoklipy o rizicích kouření a jedech obsažených v cigaretě. Vyluštili křížovku a na závěr vedli rozhovor o zdravé výživě.

 

Lektorky: Mgr. Šárka Janalíková, Mgr. Marie Šnokhousová

Třídy: IV.A, V.A ZŠ Jarní 400Výlet

Žáci VIII. B a IX. B se dne 19. 6. 2017 vydali v doprovodu učitelek a asistentek na sportovní výlet do parku v Bohumíně. Zde se nachází tzv. Mauglího stezka, která byla hlavním lákadlem našeho výletu. Všichni žáci se na zdolávání stezky velmi těšili, také prokázali své lezecké schopnosti a stezkou prošli. Park dětem poskytuje také vyžití na skluzavkách, kolotočích, houpačkách, posilovacích strojích. Součástí parku je i malý zvěřinec, kde děti mohou pozorovat pávy, ovce, kozy, drůbež a morčata. Odměnou pro děti byly nanuky, které si vychutnaly na zahradě minigolfu. Ve zdraví a spokojené se všechny děti vrátily zpět.

M.Šnokhousová, I.Koštialiková

 

Fotogalerie zde« | 1 2 3 4 5 6 7 | »