Aktuality


Ředitelské volno

Oznamuji Vám tímto, že z důvodu avizovaného přerušení dodávky elektrické energie budou mít žáci naší školy den ředitelského volna. Volno připadne na den 26. 9. 2019 a bude se týkat obou školních budov, a to ZŠ Jarní 400 a ZŠ Slezská 200.Výlet do Dinoparku

V pátek 21.6. se vydali žáci speciálních tříd V.B, VI.B a VII.B na výlet do Dinoparku v Doubravě. Krásná expozice pravěkého života není daleko a je přístupná i pro handicapované žáky. Velmi pěkně naaranžované makety pohyblivých dinosaurů v přírodním terénu děti ohromily společně s filmem 3D. Také spousta hracích koutků a dinovláček zanechal v našich dětech velký dojem a spokojenost z prožitého dne.

Mgr. Jana Raszková

Fotografie zde:

246.pdf1. A Školní výlet

V pátek 21. 6. 2019 jsme jeli na školní výlet do Hobbyparku, který se nachází v Parku Petra Bezruče v Bohumíně. Kromě krásné přírody a zvířecího koutku se zde nachází velké množství prolézaček – domečky, kolotoče, houpačky, pružinové lavice a mnoho dalších. Nejvíce se žákům líbila Mauglího stezka – dvouúrovňová lanová dráha, na které strávili nejvíce času. Všichni odcházeli s úsměvy na tvářích a cestou si povídali o prožitých zážitcích. Před odjezdem si žáci koupili nanuky pro osvěžení. Počasí nám přálo – byl krásný slunečný den. Výlet se všem líbil. Cestou jsme si zazpívali několik písniček.

Doprovod: Balonová Soňa, Chorzempová Danuta

     Canisterapie

 

Žáci ZŠS se před prázdninami naposledy setkali s oblíbenými psími kamarády Justou a Lobym.

Při polohování děti vnímali teplo, pach, příjemný a měkký povrch, rytmické pohyby hrudníku psa při dýchání a tlukot srdce, který na ně působil relaxačně. Docházelo k ovlivnění svalového tonu a uvolňování spasmů, stimulaci vestibulárního systému.

Pozitivní změny byly vidět i v oblasti motorické, kdy žáci procvičovali jemnou i hrubou motoriku (úchop granulí, piškotů, kartáče). Rozvíjela se i oblast komunikace, kdy vyjadřovali, co chtějí se psem dělat (dávali povely). Poznávali tělo psa a porovnávali s vlastním, počítali tlapky, vnímali velikost psa, barvu, délku srsti, tím byla rozvíjena oblast kognitivní. V neposlední řadě se změny projevily i v oblasti emočně sociální, kdy došlo k odbourávání strachu z neznámých a nových věcí. Psi Loby a Justa se stali kamarády, děti byly veselé, spontánní.

Na konci canisterapie jsme se všichni rozloučili s pejsky, terapeutkám jsme poděkovali za příjemné strávené chvíle a popřáli jim hezké prázdniny.

 

Mgr. Iveta Koštialiková

 

    EXKURZE POLICIE ČR

V měsících duben a květen žáci naší školy ZŠ Jarní (Slezská 200) postupně navštívili místní obvodní oddělení Policie ČR. Věnovaly se jim policistky prap. Mgr. Jana Maroščíková a prap. Bc. Gabriela Bajtková.

Po tom, co si žáci prohlídli budovu, techniku a zbraně policistů, si při besedě společně povídali. Mladší žáci o bezpečném chování při cestě do školy a ze školy, při hře na hřišti a pobytu venku. Starším žákům vysvětlily nejen bezpečné chování, ale i nebezpečnost šikany a dětských bitek na ulici.

Velmi děkujeme oběma policistkám za milý a vstřícný přístup k naším dětem, které mají všechny nějaký handicap.

 

 

 

 

 

 Vycházka VIII. B s opékáním párků

 

Ve středu 19. 6.2019 jsme využili krásného slunečného dne a hned ráno jsme se vydali ke spolužačce na zahradu opékat párky. Když jsme se blížili k zahradě, tak nás už zdálky vítala paní Drobná, která pro nás připravila příjemné posezení a občerstvení. Po krátkém odpočinku jsme se šli podívat na ovečky, kozičky, prasátko, které si mohly děti nakrmit a malá kuřátka také pohladit. Mezitím co nám maminka od Aurelie připravovala párečky, tak si děti hrály na písku, houpaly se na houpačkách a házely si s létajícím talířem. Vyhřátí ze sluníčka jsme v klidu ve stinném přístřešku snědli párky a občerstvili se přichystanými dobrotami. Unavení ale spokojeni jsme se rozloučili a vrátili se zpět do školy.

Děkujeme paní Drobné, že nám umožnila strávit krásné dopoledne v příroděse zvířátky a už se těšíme na další setkání.

Mgr. Iveta Koštialiková, Alena Russnáková, Dagmar Vítková

Fotogalerie zde:

206.pdfŠkolní výlet do DinoParku

Žáci II.B třídy se do DinoParku moc těšili, protože tam někteří ještě vůbec nebyli.Navštívili jsme 3D kino, kde jsme shlédli animovaný film o dinosaurech. Při prohlížení dinosaurů jsme dávali dobrý pozor, aby nás některý z nich nesnědl. Při projížďce vláčkem jsme se dověděli vše o dinosaurech, čím se živili, v které době žili, jak byli velcí apod.Na konci si žáci zaskotačili na průlezkách a cestou zpět jsme zdolali výšlap po velkých kamenech a schodech. Všichni jsme se trochu báli, ale zdárně jsme vše zdolali.Za odměnu jsme si koupili nanuky a v Dinoobchodě drobnosti na památku.Všem se nám výlet moc líbil a už teď se těšíme na další.

Fotogalerie zde:

galerie186-2.pdfSETKÁNÍ V DUZE

Ve čtvrtek 13. 6. jsme byli s našimi žáky na plánované návštěvě v Nestátním denním zařízení DUHA. Prohlédli jsme si prostory zařízení, pobyli na stromy zastíněné zahradě, vzájemně si vyprávěli zážitky ze svých akcí a domlouvali další naše setkání v příštím roce. Bylo to pohodové dopoledne, spokojenost panovala na obou stranách.

Dne 14. 6. 2019 zapsala Mgr. Ivana Valčáková

 

Fotogalerie:

fotodokumentace.pdfDen dětí ve Spirále

4.6.2018 jsme strávili den ve Spirále, kde žáci II.B spolu s ostatními kamarády oslavili Den dětí. Prošli různá stanoviště s úkoly, která společně plnily, zazávodili si na koloběžkách, prolezli lanovou dráhu, zatančili si a nakonec si pochutnali na opečeném párku. Za odměnu všichni dostali medaili, omalovánku a bonbony.

Fotogalerie zde:

img2.pdfNávštěva zážitkového centra URSUS

Návštěva zážitkového centra URSUS

Projekt "MAP II- ORP ORLOVÁ",

reg. č. projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009482.

 

Ve středu 5. 6. 2019 nás přivítal krásný slunečný den, na který jsme se všichni těšili.

V rámci environmentální výchovy jsme navštívili ekocentrum URSUS v Dolní Lomné.

Název organizace vznikl podle největší beskydské šelmy, tedy medvědovi.

Projektu se zúčastnilo 37 žáků 3. – 6. tříd ze ZŠ Jarní 400 a Slezská 200.

Vybrali jsme si výukový program – MEDVÍDKOVO KRÁLOVSTVÍ.

Děti strávily dopoledne rozděleny do dvou skupin. Mohly se tak věnovat různým činnostem.

Jedna skupina trávila čas venku na zahradě, kde děti pozorovaly okolí z malé rozhledny, procházely se po různě obtížných stezkách, rozeznávaly okolní stromy podle listů nebo pupenů, pozorovaly život v rybníčku a sestavovaly z kostek koloběh života v přírodě.

Zahrada skýtala spoustu zajímavých informací, nevšedních zážitků a také možnost vydovádět se.

 

Druhá skupina se přístupnou formou seznámila se životem medvěda hnědého a dalších šelem žijících v Beskydech (vzhled a schopnosti, typické prostředí, pobytové znaky, zvířecí stopy, potrava).

Děti lepily obrázky lesních zvířat a přiřazovaly stopy. Využily své znalosti ze školy a získaly nové poznatky.

 

Děti byly z pěkně prožitého dne nadšené.

Mgr. Jana Gvuzdová

Bc. Tereza Pátrová

     

 O třech prasátkách

 

Kdo se chtěl 30. května pobavit, zamířil do tělocvičny na pohádku. Děti ze ZŠS si připravily pod vedením svých učitelek a asistentek divadelní představení s hudbou a tancem O třech prasátkách. Růžová prasátka se bála vlka a bránila celým tělem své domečky před vlkem, který by si nejraději na prasátkách pochutnal. Paní učitelka Iva Valčáková zahrála roli vlka tak věrohodně, že děti držely palce, aby prasátka vlka zahnala. Vždy, když se jim to povedlo, si společně zazpívaly nebo zatancovaly. Vlk odešel s nepořízenou, prasátka se radovala, děti tleskaly, dospělí slzeli smíchem. Zasloužené odreagování po celoroční školní práci.

M.ŠnokhousováDen dětí ve Spirále


Víte, jak lze oslavit Den dětí? Nejlépe mezi kamarády, u společných her a písniček. Krásný slunečný den 4.června zval děti k těmto aktivitám. Děti ZŠS se opět společně sešly na hřišti Spirály. Tradičně pro ně byly připravené soutěže, hry a na závěr opékání parků. Děti skotačily, běhaly, houpaly se, hrály si s míčem a badmintonem, tančily, zkoušely svou zručnost a přesnost při házení na cíl. Za odměnu dostaly diplom a sladkosti. Oplatků, bonbónů, brambůrků a tyčinek byly plné stoly, to si děti pochutnaly. Ale co teprve opečený párek, to je dobrota! Děti si svůj svátek užily a těší se na prázdniny. A ty budou už brzy.


M.Šnokhousová

Fotografie zde:dd1.pdfCanisterapie

Dne 23. 5. 2019 v rámci projektového týdne ZŠS proběhla canisterapie. Žáci se dozvěděli, kde všude pejsci chodí pomáhat, jak se má o ně pečovat, co takový pejsek potřebuje, aby byl zdravý. Nechybělo ani polohování, česání, krmení a dovádění s pejsky.

Mgr. Iveta Koštialiková

       Projektové dny VIII. B

Dne 23. 5. a 24. 5. 2019 proběhly ve třídě VIII. B projektové dny na téma „Máme rádi zvířata“. První den žáci vytvářeli pejsky a kočičky z trhaného papíru, pomocí zátek vybarvovali předkreslené tvary. Povídali si o jejich mláďatech. Pak projektový den zakončili canisterapii, kde po polohování a dovádění s pejsky je za odměnu mohli nakrmit pamlsky, které si pro ně připravili. Druhý den jsme navštívili Psí útulek v Orlové – Zimném Dole, kde děti donesly opuštěným pejskům granule, konzervy a pamlsky. Někteří s pláčem, že už odcházíme, ale přesto šťastní jsme se vrátili zpět do školy, kde jsme si poslechli pohádku O pejskovi a kočičce.

Mgr. Iveta Koštialiková

     Projektový den: Den dětí

V pátek 31. 5. 2019 v rámci Dne dětí proběhla na naší škole výtvarná soutěž na téma: Je nám dobře na světě. Žáci z praktických tříd pracovali ve skupinách a každá třída si vytvořila velký plakát. Za snahu byli všichni žáci odměněni sladkostmi.

Mgr. Jiřina Mačáková

 

             KDE ŽIJÍ ZVÍŘATA

V projektovém týdnu věnovaném zvířatům a jejich obydlí jsme si zopakovali, která zvířata bydlí na louce, v hnízdě, v lese, v noře, na stromě, na dvorku, v kleci, ve vodě, v akvárium. Zhlédli jsme dokumentární filmy, týkající se tohoto tématu, navštívili Útulek pro psy v Orlové, udělali si vycházku k hospodářským zvířatům, pozorovali obydlí mravenců, poslouchali zvuky

žab v rybníce, pozorovali ptáky, vracející se do svého hnízda. Téma se prolínalo v předmětech Psaní, Čtení, Matematika, Informatika, Výtvarná výchova, Hudební výchova, Tělesná výchova Pracovní činnosti. Vyprávění o zvířatech je pro děti vděčné téma, pozorování a vlastní prožitek s nimi tomu dodá ještě větší váhu.

 

Dne 30. 5. 2019 Mgr. Ivana Valčáková

foto-k-projektu.pdfNávštěva psího útulku

24.5.2019 žáci II. B. spolu s ostatními žáky speciálních tříd navštívili psí útulek v Zimném dole, kde nakrmili opuštěné pejsky a zaměstnancům předali pamlsky a hračky pro pejsky.    

 

        PROJEKTOVÝ TÝDEN V 6.B

Týden od 20.5. do 24.5. měla třída 6.B naplněn různými činnostmi, které spojovalo téma „Pes je náš kamarád“. Zažili jsme motivované vyprávění s obrázky, audio poslech pohádky O pejskovi a kočičce, různé smyslové hry, výtvarné a pracovní činnosti. Také individuální čtení, počítání a grafické cviky jsme spojili s tímto tématem a vytvořili pro děti pracovní listy. Ve čtvrtek si žáci vyzkoušeli pečovat o pejska v canisterapii a v pátek jsme se zúčastnili návštěvy Psího útulku v Orlové – Zimném Dole. Děti donesly psům, kteří se ocitli bez páníčka pochoutky. Dokázaly již samy vybrat vhodnou stravu pro pejska.

Mgr. Jana Raszková

 

         Psí útulek

V pátek 24. 5. proběhla v rámci celotýdenního projektu tříd ZŠS exkurze do Psího útulku v Orlové. Všechny třídy vzaly tuto akci velmi zodpovědně a pro pejsky, jejichž osud je mnohdy nejasný a srdcervoucí, zajistily spousty dobrot, od granulí, kostiček, psích konzerv, piškotů, žvýkacích tyčinek a jiných. Děti pejsky krmily, některá menší plemena vodily na vodítku. Poděkování patří panu Tomáši Fábrymu, který se nás ujal, ochotně s námi i dětmi diskutoval a předvedl pomůcky a nástroje, sloužící k bezpečnému odchytu pejsků.

 

Dne 27. 5. 2019 Mgr. Ivana Valčáková

 

              Celoškolní projekt "Čte celá škola" 2.A.

 

V rámci celoškolního projektu "Čte celá škola" , jenž probíhal dne 21. 5. 2019 se žáci 2. A věnovali knize "Paní Láryfáry". Knihu pro děti napsala spisovatelka Betty MacDonaldová. Výuka byla zaměřena na rozvoj počítačové gramotnosti žáků. Ti se prostřednictvím společné četby seznámili nejen s hlavní postavou, paní Láryfáry, ale také následně se způsoby, jak tato bytost léčí "běžné dětské nemoci" jako je hubatida, špindírismus, žalobajda, nimravka a jiné. Kniha známé spisovatelky je napsána humornou formou a tak děti byly dostatečně motivovány nejen pro vlastní čtení, ale také plnění zadaných úkolů a vyplnění pracovních listů. Nakonec paní Láryfáry a její neobvyklý dům děti ztvárnily i výtvarně.

tř. uč. Martina Siwiecová

    Čte celá škola – projektová výuka v 1. A

 

 

Dne 21. 5. 2019 probíhal celoškolní projekt "Čte celá škola". Výuka byla zaměřena na rozvoj čtenářské gramotnosti žáků. Projekt probíhal čtyři vyučovací hodiny. Věnovali jsme se pohádkové knížce „Malá čarodějnice“, kterou napsal Otfried Preussler a ilustroval Zdeněk Smetana. Žáci společně četli krátký úryvek příběhu o Malé čarodějnici a jejím nerozlučném kamarádovi - havranovi Abraxasovi. Poté vyplňovali pracovní listy, odpovídali na otázky z textu, domýšleli konec příběhu, skládali rozstřihané věty a vytvářeli ve skupinkách plakát. Práce se jim velmi vydařily. Na závěr celého dne jsme se zvládli naučit novou píseň „Pět ježibab“.

Zapsala: Balonová Soňa

             1. A Zdravé zoubky

Ve středu 15. 5. 2019 jsme se věnovali třídnímu projektu, který byl zaměřen na péči o chrup. Žáci vyplňovali pracovní listy, plnili úkoly na interaktivní tabuli a osvojovali si základní znalosti v oblasti péče o zuby. Dověděli se, jak vzniká zubní kaz, jak mu mohou předcházet. Při práci jsme využívali materiály preventivního programu „Veselé zoubky“.

Děkujeme paní učitelce Mgr. Gvuzdové Janě za zajištění materiálů a balíčků pro žáky.

Zapsala: Balonová Soňa

 

 POPŘÁLI JSME MAMINKÁM SVÁTKU

Ve středu 15. 5. ukázaly děti 7. B a 9. B maminkám, babičkám, ale také zástupcům sociálního zařízení Benjamín a Čtyřlístek své vystoupení, na které se pilně připravovaly.

Děti přednášely s pomocí básničky, doprovázely písně pohybem a předvedly několik tanečků. Došlo i na dramatizaci pohádky, kterou s velkou chutí všem zahrály.

Přání, ručně vyrobená kytička a dáreček pro maminky i ostatní, bylo malé poděkování za jejich lásku, obětavost a péči.

 Mgr. Ivana Valčáková

     NÁVŠTĚVA POLICIE ČR

Ve čtvrtek dne 2. května 2019 žáci VII. B a VIII. B ZŠS navštívili Obvodní oddělení Policie ČR v Orlové. Paní policistka nás seznámila s činností policie, ukázala, jak funguje kamerový systém. Žáci si mohli prohlédnout policejní zbraně, vyzkoušet neprůstřelnou vestu a navštívit celu předběžného zadržení. Největším zážitkem pro naše žáky bylo vyzkoušet si sedět v policejním autě se zapnutým majákem.

Děkujeme všem za krásné zážitky a vstřícný přístup k našim žákům.

     

 

Mgr. Iveta KoštialikováPROJEKTOVÝ DEN VIII. B

DNE 13. KVĚTNA 2019 PROBĚHL VE TŘÍDĚ VIII. B PROJEKTOVÝ DEN NA TÉMA „PÉČE O NAŠE ZDRAVÍ“, KTERÝ BYL ZAMĚŘENÝ NA SPRÁVNÉ HYGIENICKÉ NÁVYKY A ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. ŽÁCI SESTAVOVALI PROCESNÍ SCHÉMATA ČIŠTĚNÍ ZUBŮ, PŘIŘAZOVALI KELÍMKY SE ZUBNÍMI KARTÁČKY PODLE BAREV. K PÉČI O ZDRAVÍ NEODMYSLITELNĚ PATŘÍ I ZDRAVÁ STRAVA, TAK VYSTŘIHOVALI Z LETÁKŮ ZDRAVÉ A NEZDRAVÉ POTRAVINY, KTERÉ LEPILI K NAKRESLENÝM SMAJLÍKŮM. SESTAVOVALI OVOCNÝ TALÍŘ.

CÍLEM PROJEKTU BYLO ŽÁKŮM UKÁZAT MOŽNÁ RIZIKA SPOJENÁ S NEZDRAVOU VÝŽIVOU A UPEVNIT ZÁKLADNÍ HYGIENICKÉ NÁVYKY.

Mgr. Iveta Koštialiková, Alena Russnáková, Dagmar Vítková

       Besídka ke Dni matek VIII. B

Lásku, kterou nám naše maminky celý život dávají, je ten nejsilnější cit. Proto si dne 7. května 2019 žáci VIII. B pro své maminky připravily překvapení, které vytvořili v DDM v rámci kreativního tvoření. Společnými silami vyrobili přáníčko ve tvaru srdíčka a květiny. Nechybělo ani sladké pohoštění a velká pusa, která byla poděkováním pro rodiče od svých dětí.

Mgr. Iveta Koštialiková

      1.A Den matek

V úterý 7. 5. 2019 proběhla v naší třídě besídka věnovaná maminkám k jejich svátku. Žáci se pilně připravovali. Vystoupili s programem, který byl plný básní, písní a nechyběla také veršovaná pohádka. Hostům se vystoupení líbilo a obdařili své „dětičky“ velkým potleskem. V závěru žáci předali maminkám a babičkám své vlastnoručně vyrobené dárečky.

Zapsala: Balonová Soňa

    1. A Den Země

 

Ve středu 24. dubna jsme v rámci projektové výuky spojené s oslavou Dne Země navštívili DDM Orlová. Zde byl pro žáky připraven program s názvem Ukradená divočina. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací o ohrožených zvířatech, soutěžili a také si mohli zblízka prohlédnout některá vystavovaná zvířata.

Zapsala: Balonová Soňa

          Besídka ke Dni matek

Dne 6. 5. proběhla ve třídě 2.A. besídka pro maminky žáků. Děti si pro
ně připravily pásmo básní, písní a veršovanou pohádku. I přes absenci
několika vystupujících se vystoupení rodičům líbilo a odměnou žákům byly
usměvavé tváře všech zúčastněných. Děti pak předaly maminkám přáníčka a
dárečky.

tř. uč. Martina Siwiecová

 Den Země v 2.A.

Dům dětí a mládeže v Orlové opět připravil v rámci Dne Země bohatý
program, tentokrát na téma Ohrožená zvířata. Děti se tak mohly zúčastnit
nejen prohlídky zdejší mini zoo s více než 100 druhy zvířat, ale také
seznámit se s novými poznatky z říše zvířat formou soutěže, v rámci
které plnily různé úkoly. Všem se návštěva velmi líbila a děti odcházely
s mnoha novými poznatky a zážitky.

tř. uč. Martina Siwiecová

 

    DEN ZEMĚ VIII. B

Dne 23. dubna ve třídě VIII. B proběhl PROJEKTOVÝ DEN ke DNI ZEMĚ. Žáci si zopakovali třídění odpadu, zasadili si travňáčky a společně na tabuli vytvořili smutnou zeměkouli, znečištěnou odpady a veselou zeměkouli plnou zvířat a stromů. Projektový den zakončili procházkou, kde se opět přesvědčili, že někteří lidé úmyslně znečisťují přírodu.

Mgr. Iveta Koštialiková, Alena Russnáková, Dagmar Vítková

 

  CANISTERAPIE

Dne 25. dubna proběhlo další kamarádské setkání žáků ZŠS a jejich psích kamarádů - Justýnou, Lobym, Lailou, Dalinkou a Blondýnem.

Mgr. Iveta Koštialiková Iveta

 

          Velikonoční tvoření v DDM a pečení beránka

Pracovnice DDM si pro žáky VIII. B na velikonoční tvoření připravily několik stanovišť. Zkusili si nazdobit vajíčka ubrouskovou technikou, vyrobili zajíčka a připomněli si velikonoční zvyky a tradice.

Ve třídě si pak upekli beránka, kterého si s velkou chutí snědli ke svačince. Domů si odnesli balíček sladkostí, které pro ně připravili pedagogičtí pracovníci a zápichy do květináčů.

Mgr. Iveta Koštialiková, Alena Russnáková, Dagmar Vítková

       SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

I v tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu "SNĚHULÁCI PRO AFRIKU". Počasí letos přálo, žáci postavili 11 sněhuláků a na projekt přispěli 550 Kč (startovné sněhuláků do soutěže). Částka vybraná na startovném (školy zapojené v celé ČR) činí   167 000 Kč. 

Mgr. Pavlína Marečková

           Výtvarná soutěž

Dne 21. března 2019 se v Domě dětí a mládeže v Orlové konala výtvarná soutěž na téma: Ohrožené druhy exotických zvířat. Naše žákyně ze VI. A třídy Drahuška Kňavová se umístila v kategorii starších žáků na krásném 4. místě, tímto jí srdečně blahopřejeme.

Tř. učitel Jiřina Mačáková a ped. as. Darinka Nogová

 

  Malování kraslic na Velikonoční výstavě v DKMO

Děti VI.B si vyzkoušely malování kraslic voskovou technikou při návštěvě velikonoční výstavy. Každý si odnesl vlastnoručně ozdobené vajíčko a měl radost, že to s malou pomocí zvládl. Výstava se žákům líbila, navíc dostali drobné rukodělné dárky. Děkujeme všem vystavujícím, kteří obdarovali naše žáky.

Mgr. Jana Raszková

 

     Velikonoční setí a pečení beránka

Velikonoční setí a pečení beránka

Žáci II. B. seli do kelímků vánoční osení, které si před Velikonocemi vezmou domů spolu s kraslicemi vyzdobenými v DDM a ve škole.

Také si žáci upekli velikonočního beránka a zajíčky, na kterých si s paní učitelkami a asistentkami velice pochutnali. Mňam....

         VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ V MŠ LESNÍ

Radost ze společné tvorby prožili naši žáci v MŠ Lesní již potřetí.

Tentokrát vyráběli „Velikonoční vajíčko“, jako zápich do květináče. Tvoření si zpestřili hudebně - pohybovými prvky a ochutnávkou sladkých dobrot. Naši žáci předali dětem velikonoční přání s košíčkem, vyplněným ručně vyrobeným zajíčkem a malovaným vajíčkem. Stihli také navštívit a prohlédnout si velikonoční výstavu v Domě kultury města Orlové, kde zdobili vyfouklá vejce voskem, dali hlasy soutěžícím v anketě o nejkrásnější jarní klobouk a koupili si drobnost na památku. Hezky jsme strávili středeční dopoledne.

 

Dne 12. 4. 2019 zapsala Mgr. Ivana Valčáková

Fotografie zde:

fotodokumentace6.pdfVaření v 6.B

Vyprávění o domácích a hospodářských zvířatech a jejich užitku pro člověka jsme doplnili různými hrami. Zahráli jsme si na obchod s potravinami, děti poznávaly jednotlivé druhy a snažily se přiřadit je ke správným zvířatům. Nakonec vybraly podle pokynů vejce, mléko, máslo a zkusily z těchto a dalších produktů vařit (samozřejmě s vedením a pomocí). Z nabídky receptů si vybraly palačinky.

Mgr. Jana Raszková

     Projekt

Ve středu 3.4.2019 jsme se věnovali celoškolnímu projektu "Finanční gramotnost".

Na prvním stupni jde především o peněžní gramotnost – pohyb peněz, nákup- prodej, hospodaření.

Smyslem a hlavním cílem této akce je porozumění finančním situacím, do kterých se mohou děti dostat, učí se rozhodovat o svých penězích. 

V pexesech, osmisměrkách a přiřazovačkách si žáci osvojili znalosti o našich bankovkách i cizích měnách.

Výstupem pak byl jednoduchý lapbook, který si děti  vytvořily.

 

Mgr. Jana Gvuzdová

            1. A Projektová výuka – finanční gramotnost

 

Ve středu 3. 4. 2019 probíhalo projektové vyučování, které bylo zaměřeno na rozvoj finanční gramotnosti žáků. Cílem bylo seznámit žáky s novými pojmy - např. finance, peníze, měna, bankovka, mince, hospodaření s penězi, šetření. Zábavnou formou se žáci dověděli spoustu důležitých informací z každodenního života, vyplňovali pracovní listy, počítali peníze a odhadovali, co vše si mohou za danou hodnotu koupit. Nakonec všichni společně vytvořili plakát s pokladničkou „Šetřím si na…“, na který zapsali svá přání, co by si chtěli za ušetřené peníze koupit.

Zapsala: Balonová Soňa

         

 

 

 

 

 

 

 Světový den porozumění autismu

Podpořte s námi 2. dubna Světový den porozumění autismu a přijďte do školy v modrém.1. A Světový den vody

 

V pátek 22. 3. 2019 byl Světový den vody. Projektová výuka byla zaměřena na seznámení s důležitostí a významem vody pro život na Zemi. Žáci tvořili myšlenkovou mapu, kde vyjadřovali své názory – proč je voda důležitá a potřebná. Také se seznámili s koloběhem vody v přírodě. Ve výtvarné výchově malovali na téma „Co viděla kapka vody“.

Zapsala: Balonová Soňa

   PROJEKTOVÝ TÝDEN V 6.B

 

Týden s tématem „Zdravá výživa“ prožila speciální třída 6.B od 18. do 22.3. Žáci poznávali různé druhy potravin, třídili, zobecňovali, konkretizovali, ochutnávali a vařili. Vystřihovali vybrané potraviny z letáků, lepili a sestavovali „Zdravé talíře“. Také ukázka zpracování ovoce a zeleniny (mixování, odšťavňování) v rámci akce „Vitamínový den“ se dětem líbila. V tomto týdnu jsme si také připomněli Světový den Downova syndromu (symbolické datum 21.3.) a oblékli každou ponožku jinou.

Mgr. Jana Raszková a asistentky Helena Adamčíková, Katka Barcuchová

        RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 7.3.2019 se Domě dětí a mládeže v Orlové konalo městské kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili žáci třetí a páté třídy naší školy ve složení Laura Mižikárová, Kristián Kalo, Veronika Turková a Natálie Beňáková.

V kategorii 2. – 3. tříd si vysoutěžil 3. místo Kristián Kallo.

V kategorii 4. – 5. tříd získala 3. místo Natálie Beňáková.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

   VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

Ve středu 20.3.2019 se naše škola zúčastnila městského kola výtvarné soutěže, které se uskutečnilo v Domě dětí a mládeže v Orlové.

Žáci čtvrté a páté třídy, kteří ji reprezentovali, si vedli znamenitě. V silné konkurenci základních škol z Orlové a přilehlých obcí si odnesli třetí místo a druhé místo s postupem do okresního kola.

Na třetím místě se umístil žák páté třídy Gabriel Sivák s kresbou lva, kterou si zvolil v rámci tématu o ohrožených zvířatech.

Druhé místo získala žákyně čtvrté třídy Sára Kančiová s kresbou baletky, kterou si vybrala k tématu „ Když nemůžeš, tak přidej víc“.

Oběma velmi gratulujeme!

Poděkování za reprezentaci školy patří i dalším zúčastněným: Michaele Turkové, Veronice Turkové, Natálii Beňákové a Vladimíru Gujdovi.

    

 

 

 « | 1 2 3 4 5 6 7 | »